HYDROTERAPIE

Vřídelní koupel se zábalem

Koupel ve vřídelní vodě teplé 37-40°C. Využívá se účinku teplé koupele a minerálních látek, obsažených ve vřídelní vodě, které se vstřebávají kůží. Má vliv hlavně na oběhový a střevní systém i na celkové uklidnění.

Perličková koupel v minerální vodě se zábalem

Koupel ve vřídelní vodě 37-38°C s malými vzduchovými bublinkami. Kombinací efektu teplé koupele a mikromasáže kůže se docílí zlepšení prokrvení a celkové relaxace organismu. Po koupeli následuje desetiminutový zábal.

Uhličitá koupel

Koupel ve vřídelní vodě teplé 33-35°C a saturovaná průmyslově vyrobeným CO2, který působí intenzivní místní i celkové prokrvení, snížení krevního tlaku a vede k psychickému uvolnění. Po koupeli následuje desetiminutový zábal. Opakování koupelí má příznivý vliv na zlepšení oběhového systému.

Koupel Calmonal v minerální vodě se zábalem

Příznivě ovlivňují pohybový aparát, uvolňují svalové napětí, mají protibolestivé účinky. Po jodové a peloidní koupeli následuje 7 min. zábal. Jsou zvláště vhodné k léčení poúrazových a pooperačních stavů nebo při léčení degenerativních změn páteře a kloubů. Mají také relaxační a protistresový účinek.

Skotské střiky

Střídavá aplikace teplé a studené vody tryskou na celé tělo. Výsledkem je stimulace srdeční činnosti, zvýšení metabolismu. Skotské střiky jsou vhodné při obezitě, vegetativních a hormonálních funkčních poruchách, vedou ke zvyšování odolnosti, včetně psychické.

Vířivá koupel v minerální vodě se zábalem

Kupel v termální minerální vodě, při které dochází k intenzivní masáži celého těla pomocí trysek uvnitř vany. Koupel má především relaxační účinky. Je vhodná u poruch prokrvení a k tlumení bolesti při onemocnění páteře nebo kloubů, má také relaxační účinky.

Vířivá koupel na dolní končetiny

Je masáž, která se provádí pod vodou pomocí malých trysek umístěných uvnitř sedací vany. Procedura podporuje prokrvení a metabolismus v masírovaných tkáních. Je vhodná u poruch prokrvení, onemocněních kloubů dolních končetin, pocitu těžkých nohou.

Podvodní masáž

Příjemná procedura pojící účinky teplé koupele, masáže, aktivního a pasivního pohybu ve vodním prostředí. Masáž tlakovým vodním paprskem v celkové vodní koupeli. Provádí se manuálně nebo automatem. Umožňuje lepší uvolnění svalů a zvýrazňuje vliv masáže.

Rašelinová koupel

V koupeli teplé 38 až 40°C. se využívá účinku teplé koupele a minerálních látek, které jsou obsažené jak ve vřídelní vodě, tak v rašelině. Dochází k postupnému a rovnoměrnému prohřívání organismu, což vede ke svalovému uvolnění, zvýšenému prokrvení a regeneraci tkání.

Je vhodná zejména u revmatických onemocnění, při degenerativních změnách páteře a kloubů, u kožních onemocnění jako je psoriáza, akné, chronické ekzémy, ale i preventivně při zvyšování obranyschopnosti organismu. Po koupeli následuje sprcha a 10 minutový suchý zábal.

Hydroxeur

Luxusní koupel v multifunkční vaně pro náročnější klienty. Intenzivní masáž pod vodou jemnými tryskami zapuštěnými do vany. Sami si můžete regulovat tlak vody masírovaným partií. Mikromasáž a hra barevných světel propojí uvolnění svalů a mysli.

MASÁŽE

Klasická masáž

Provádí se částečná – tzn. šíje + záda nebo celková- tzn. páteř, horní a dolní končetiny. Ruční masáž s použitím emulze nebo oleje. Podporuje metabolismus a oběh v tkáních masírované oblasti.

Přispívá ke vstřebávání otoků, výpotků, hematomů, ovlivňuje svalový tonus, může rozrušovat i tkáňové srůsty.V konečném důsledku přispívá k pohodě a relaxaci pacienta.

Reflexní masáž

Vysoce specializovaná masáž aplikována v místě druhotných změn. Provádí ji rehabilitační pracovník s odpovídajícím vzděláním. Speciálními hmaty a technikami jsou stimulovány body, které zmírňují vzniklé spasmy. Ovlivňuje reflexní změny vzniklé patologickým procesem. Je indikována tam, kde jsou zjevné reflexní projevy na kůži a svalech.

Anticelulitní masáž

Je ruční masáž břicha a stehen s použitím vícesložkové přírodní kosmetiky italské firmy Robeus. Procedura podporuje oxidaci tkáně, odvádí nadbytečnou vodu v těle, navrací pružnost, způsobuje vyhlazení pokožky, odbourává celulitidu a vede k zeštíhlení a formování postavy.

ELEKTROTERAPIE

Laser, Scanner

Jsou přístroje produkující světelný paprsek přesné vlnové délky. Terapeutický laser se používá všude tam, kde je třeba urychlit hojení, odstranit zánětlivé procesy nebo při akutních i chronických bolestivých stavech.

Phyaction

Elektroléčebný přístroj vhodný pro léčbu chronických onemocněních páteře a kloubů, stavů po úrazech nebo operacích páteře a kloubů.

Magnetoterapie

Využívá pulzního magnetického pole o nízké frekvenci. Má vliv na snížení bolesti, působí protizánětlivě a urychluje proces hojení. Je úspěšně aplikována u pacientů s kloubními náhradami.

Biolampa

Má biostimulační efekt na úrovni buňky, což má za následek nastartování fagocytózy, urychlení metabolických pochodů a tím působí protizánětlivě, urychluje hojení /např. jizev/, zlepšuje cirkulaci, potlačuje bolest. Užívá se hlavně při kožních chorobách – opar, akné, ekzémy, bércové vředy apod.

Solux

Lokální využití tepla z infračerveného zářiče. Používá se na chronické záněty šlach, svalů, kloubů, při zánětech čelních a čelistních, na artrózy, bolesti zad.

Horské slunce

Ultrafialové záření má vliv na kožní onemocnění, hlavně akné nebo psoriázu, příznivě ovlivňuje sníženou výkonnost a únavu, anémie, alergické rýmy nebo astma.

Endovaco + BTL-06

Využívá k léčení nízkofrekvenční a středně nízkofrekvenční proudy. Má široké využití v pooperační péči, při bolestech a potížích pohybového aparátu, myalgie, neuralgie, otoky, svalové kontraktury.

Ultrazvuk

Má mechanické, chemické, termické i biologické účinky. Působí analgeticky a spasmolyticky. Užívá se především při zánětlivých a degenerativních onemocněních páteře a kloubů, zánětů šlach apod.

Myostimulátor

Je moderní elektronický přístroj určený ke zpevnění a zesílení stimulovaných svalů a úbytku podkožního tuku. Nejčastěji jsou stimulovány svalové skupiny břicha, hýžďové a stehenní svaly, ale je možné stimulovat i svaly na pažích, zádech apod. Ošetření myostimulátorem zároveň redukuje celulitidu. Výsledky se násobí, pokud se spojí léčba myostimulátorem s pohybovou aktivitou a správnou životosprávou.

CVIČENÍ

Individuální cvičení

Předepisuje se při poruchách pohybového či nervosvalového aparátu, při omezené hybnosti po úrazech apod.

Pod vedením fyzioterapeutky se klient postupně naučí cviky, které jsou zaměřené na postiženou oblast. Důležité je, aby si klient jednotlivé cviky správně zapamatoval a mohl pokračovat s rehabilitačním cvičením doma.

Skupinové cvičení

V malých skupinkách /max.10 klientů/ dle indikací se provádí cvičení pod odborným vedením zkušené fyzioterapeutky.

Nordic Walking

Chůze se speciálními hůlkami, která zlepšuje držení těla, zvyšuje fyzickou kondici.

PROCEDURY V BAZÉNU

Cvičení v bazénu

Spojuje výhody teplé vody. Cvičení využívá hydrostatického tlaku, tepla, odporu vody a vztlaku, tím je cvičení ve vodě snazší. Vhodné při onemocněních pohybového aparátu, u pooperačních a poúrazových stavů.

Plavání ve vnitřním bazénu

Plavání a pohyb v bazénu má blahodárný vliv na choroby pohybového aparátu, neurologické choroby, stavy po úrazech svalů, kloubů nebo páteře.

OSTATNÍ LÉČEBNÉ PROCEDURY

Peloidní obklady

Na postižené místo je přiložena plástev s rašelinou, na ní položen speciální nahřátý nosič. K zahřátí na žádanou teplotu dochází postupně během 2-3 minut.

Pacient leží v zábalu, postižené místo je prohříváno a z bahna se uvolňují léčebné látky. Používá se při chronickém onemocnění pohybového ústrojí a u některých onemocněních zažívacího ústrojí.

Parafín – rukavičky

Na ruce se nanese ponořením do speciální vany rozehřátý parafín, který rychle tuhne. Ruce jsou zabaleny do mikrotenového sáčku a speciálních vyteplených rukavic, které udržují teplo po celou dobu procedury.

Působí na malé klouby ruky při chronických a degenerativních onemocněních, kosmeticky zjemňuje kůži rukou.

Inhalace

Vdechování léčivých aerosolů nosem nebo ústy. Obyčejně se užívá minerální voda Vincentka. Zlepšuje funkci sliznice dýchacích cest, působí protizánětlivě, zřeďuje hleny a usnadňuje vykašlávání.

Přístrojová lymfodrenáž

Masáž se provádí pomocí vakuového přístroje, který vytváří peristaltický tlak na nohy, stehna, boky, hýždě nebo na horní končetiny. Odstraňuje otoky a zlepšuje lymfatický a krevní oběh, pomáhá při hubnutí a cellulitidě.

Suchá uhličitá koupel

Aplikace oxidu uhličitého v plastovém vaku v klidu na lůžku má vasodilatační a analgetický účinek. Zlepšuje dlouhodobě prokrvení celého těla, především mozku, srdce, dolních končetin.

Oxygenoterapie

Vdechování medicinálního kyslíku z koncentrátoru kyslíku nosní kanylou. Procedura je doplněna podáváním vitamínů na začátku sezení. Dochází k prokrvení organismu i do periferií, odlehčení přetížených svalů, podpoře obnovy vytrvalosti a kondice.

Odstraňuje bolesti hlavy, únavu, zlepšuje koncentraci, chronické nebo přechodné dýchací potíže. Má omlazující účinky, používá se jako prevence geriatrických onemocnění.

Pneumopunktura

Malé množství CO2 je aplikováno jehlou do aktivních akupunkturních bodů. Dochází k zlepšení bolestivých stavů, funkčních poruch. Má především analgetický účinek.

Hydrokolon

Výplach tlustého střeva vlažnou vodou. Tím dochází k vyprázdnění obsahu střeva a detoxikaci organismu. Používá se hlavně při obstipaci, k celkovému posílení imunity, při hubnutí, ale také u chronických kožních onemocněních /akné, lupenka/.

Solná jeskyně

Pobyt v solné jeskyni působí jak preventivně tak léčebně především u onemocnění dýchacích cest /u chronického zánětu nosních dutin, hrtanu, u chronické bronchitidy nebo astmatu/. Efekt je popsán u kožních chorob/lupenka, akné, chronické ekzémy, alergické kožní projevy/.

Příznivé účinky má solná jeskyně na nemoci srdce a oběhového systému, na vysoký krevní tlak nebo poinfarktové stavy. V neposlední řadě působí relaxačně, proto je vhodná pro klienty vystavené různým formám stresu, u chronické únavy nebo neuróz.