Kalendář akcí

Květen 2024

23. května 2024,   19:30

TRADICE VSTŘÍC BUDOUCNOSTI - ČECHOMOR & KSO

ČECHOMOR: Proměny Ondřej Vrabec – šéfdirigent KSO

24. května 2024 ‐ 26. května 2024

VOLANSKÝ– VÝPRODEJ PROSTĚJOVSKÉ MÓDY

Kvalitní móda a perfektní servis v časově omezeném outletu v hotelu Thermal. Každý den v čase 10:00 - 18:00.

Červen 2024

28. června 2024 ‐ 6. července 2024

MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL KARLOVY VARY

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je největší filmový festival v České republice, zařazený do kategorie A například spolu s festivaly v Cannes, Berlíně, Benátkách nebo Tokiu. Je to jeden z nejstarších filmových festivalů na světě a stal se nejprestižnějším filmovým festivalem ve střední a východní Evropě.

4. června 2024

PLANETA ZEMĚ 3000

Promítání pro školy.

12. června 2024 ‐ 14. června 2024

VOLANSKÝ– VÝPRODEJ PROSTĚJOVSKÉ MÓDY

Kvalitní móda a perfektní servis v časově omezeném outletu v hotelu Thermal. Každý den v čase 10:00 - 18:00.

13. června 2024 ‐ 15. června 2024

KARLOVARSKÉ PRÁVNICKÉ DNY

XXXI. Konference Karlovarské právnické dny

Červenec 2024

19. července 2024

KKL 2024 - POKÁČ & TINA GABNER BAND

Pokáč je český písničkář, který hraje na kytaru, ukulele a nemá moc vlasů. V textech často humornou a satirickou formou zpracovává témata obyčejného života. Jeho videa mají na Youtube miliony zhlédnutí, mezi jeho úspěchy se řadí 2. místo v anketě Český Slavík v kategorii zpěvák, ocenění Platinová deska za prodej jeho studiových alb či vyprodané Forum Karlín.

20. července 2024

KKL 2024 - EWA FARNA

Ewa Farna je polsko-česká zpěvačka, producentka a autorka. Patří mezi vůbec nejúspěšnější zpěvačky nejen u nás, ale i v sousedním Polsku, kde debutovala rok po svém českém startu. Vydala 5 českých a 6 polských řadových desek, dvě „Best Of“ kompilace a dokonce pár živých záznamů ať už akusticky nebo se symfonickým orchestrem.

26. července 2024

KKL 2024 - ANNA K

Oblíbená zpěvačka Anna K. po 6 letech vydala nové album Údolí včel, které sklízí pozitivní ohlasy jak od fanoušků, tak i hudebních kritiků. „Údolí včel je taková moje láskyplná výpověď. Je to velmi osobní album plné životní pravdy, prožitků. Je o síle vztahu, síle lásky. A já už se nemůžu dočkat, až mé milované album živě představím svým fanouškům,” těší se Anna K.

27. července 2024

KKL 2024 - MIG 21

Mig 21 je česká popová hudební skupina, jejímiž členy jsou Jiří Macháček (zpěv), Pavel Hrdlička (trubka, klávesy), Jan Hladík (bicí), Tomáš Polák (kytara), Matej Benko (klávesy) a Rastislav Uhrík (baskytara). Vznikla roku 1998 a své první album nazvané Snadné je žít vydala po třech letech (2001). Postupně vydala ještě dalších šest alb na CD a dvě na DVD. Během roku 2008 se uskutečnil společný koncert kapely se smyčcovým a dechovým souborem Lelek Orchestra. Vystoupení kapely se nekonají jen v České republice, ale i v zahraničí. Při svých koncertech se skupina zaměřuje i na jejich scénografické ztvárnění. Vedle veřejného vystupování nahráli Mig 21 též píseň k filmu Muži v naději.

Srpen 2024

2. srpna 2024

KKL 2024 - JAKUB DĚKAN BAND & SEBASTIAN

Jakub Děkan, oblíbený český zpěvák, úspěšný podcaster a hrdý liberecký rodák, který si získal srdce diváků po celé České republice. Jeho hudba spojuje energii rocku, emotivnost soulu a chytlavost popu, čímž se vyčleňuje z hudebního průměru a oslovuje široké spektrum posluchačů. Osobité texty jeho písní jako „Děda“, „Co bejvávalo už není“ nebo „Život je cíl“ a silný charismatický hlas vám nedají uniknout z jeho hudebního světa plného vášně a autenticity. Díky neustálému růstu popularity, nezaměnitelnému stylu a pravidelnému koncertování s kapelou v klubech i na předních českých festivalech se stal Jakub Děkan významnou osobností české hudební scény, na které letos oslaví 10 let. Kapela Sebastian s frontmanem Sebastianem Navrátilem, který dobyl přední příčky domácích hitparád megahity Toulavá a Polety, představuje svůj aktuální repertoár, ve kterém nechybí hity Cizinka, Nezapomínám a Nevinná. Společně s Ondřejem „ODD” Turtákem a Dominikem Smutným představuje novou energickou poprockovou show, kterou ukázal na posledním vyprodaném koncertě v pražské Roxy. Našlapanou show i novým albem sBohem tak potvrdil svou silnou pozici na české popové scéně.

3. srpna 2024

KKL 2024 - TOMÁŠ KLUS

„Nesmírně se těším, až lidé uslyší album Cítím také z toho důvodu, že to je po třinácti letech mé hudební dráhy první popová deska, i když jsem celé ty roky součástí českého mainstreamu. Těším se taky, až písničky z nového alba budeme s Cílovou skupinou hrát u vás v Karlových Varech, protože je to i návrat ke kořenům, obohacený o nové koření,“ říká Tomáš Klus.

9. srpna 2024

KKL 2024 - ŠVIHADLO & STO ZVÍŘAT

Legenda reggae ŠVIHADLO oslavila podzimním turné 40 let existence. Nejstarší česká reggae kapela ŠVIHADLO vznikla v Mladé Boleslavi v roce 1983, tehdy ještě pod názvem Nouzový východ. Mezi nejznámější hity patří Na Jamajce půl srdce mám, Po tobě toužím nebo Zelený list – píseň, která původně vznikla spíše jako vtip. Kapela objíždí kluby a festivaly v České republice a na Slovensku, koncertovala v okolních zemích a dokonce i v Číně. Vydala 6 řadových alb, jedno album rarit (k 20. výročí – Pozpátku – 2003), jeden maxisingl (REGGAE minideSKA – 2004), a k 30. výročí i výběrové album (Best of 30 – 2013). Za album Oči otevřený kapela dostala cenu Anděl (v žánru ska & reggae). ŠVIHADLO aktuálně láká mimo svoji klasiku i na tři hudební novinky s názvy Stíny, Laj laj laj a Bez oken. Kapela STO ZVÍŘAT vznikla v roce 1990 a stala se průkopníkem tehdy u nás téměř neznámých žánrů ska a rocksteady. Vycházela z tehdejší vlny anglických kapel jako Madness, Specials nebo Selecters. V porevoluční době, která přála spíše undergroundovým kapelám, přišla s veselými melodiemi, tanečními rytmy a s mimořádně kvalitními texty Tomáše Belka. S tímto koktejlem posléze doplněným i o reggae nebo swing se už 33 let drží na špičce jak klubové, tak festivalové scény. Devítičlenná úderka má za sebou více jak 2400 koncertů u nás, ve Spojených státech, Francii, Německu, Švýcarsku, Belgii a Slovensku. Na svém kontě má 12 řadových alb a nespočet účastí na různých kompilacích. Rovněž se věnuje pravidelně natáčení klipů, kterých má v archivu okolo dvacítky. V posledních letech nastoupilo do kapely několik výrazných mladých muzikantů, kteří přinesli novou energii. Kapela se nachází v tuto chvíli zřejmě ve své vrcholné formě, o čemž svědčí nejen reakce fanoušků, ale i odborné kritiky. Kapela STO ZVÍŘAT natočila své nové album NOČNÍ PTÁCI. Album vyšlo 15. 9. 2023 na labelu 100PROmotion - tradičně na CD, elektronicky na všech on-line servicech, ale také na LP. Nový počin skupiny obsahuje 11 nových songů, které již tradičně otextoval Tomáš Belko, o hudební stránku alba se podělil Jan Kalina a Jakub Červinka. Jak je z názvu zřejmé, Zvířata se na desce věnují fenoménu noci ve velkoměstě, hudebně se jedná opět o mix ska, reggae, rocksteady, swingu a blues. Nové album je v pořadí třinácté. Vychází po třech letech od alba 30 let testováno na lidech. Po křtech alba bude následovat celoroční turné, při kterém kapela oslaví 34 let své existence.

10. srpna 2024

KKL 2024 - KOJO & STEIN27

Brněnský rapper KOJO, člen labelu rychlí kluci začínal se svým bratrem SHORTYM, se kterým má za sebou několik projektů. Vydal dvě solo alba: Wiley a Late Checkout. STEIN27 vlastním jménem Petr Adámek, je brněnský hudebník, jehož singly Růže, Maria nebo Planeta Země dosahují milionových zhlédnutí. Náhrává a vydává pod labelem rychlí kluci. V roce 2020 vydal sólové album Teorie pádu. Následovalo EP Návrat na planetu Zemi a v roce 2023 druhé sólové album President Of Sexico.

16. srpna 2024

KKL 2024 - MONKEY BUSINESS

Monkey Business se objevili v roce 2000 a hned po vydání první desky se staly objevem scény. I další čtyři desky se setkaly s nadšenými recenzemi a vyprodanými koncertnímy sály. Cokoliv jiného by muselo být považováno za neúspěch, protože kapelník a producent Roman Holý se nespokojil s tím, že do kapely přetáhl nejlepší mladé hudebníky pražské scény. Povolal navíc legendu Freda Wesleyho, který dodal ty správné ingredience dřevního funku.Wesley, který se nejvíce proslavil jako kapelník orchestru Jamese Browna a autor hitů jako Pass the Peas nebo Houseparty, pracoval s Monkey Business na prvních dvou deskách jako aranžér a navíc ve studiu vedl dechovou sekci. Dalším významným hostem byl David Williams, který se pravidelně objevoval jako kytarista na deskách Michaela Jacksona nebo Madonny. Desky Monkey Business přinášejí z 99% anglické texty řešící celou škálu problémů od správného výběru povolání až po stvoření vesmíru. První čtyři desky vyšly na značce Sony Columbia.

17. srpna 2024

KKL 2024 - BEN CRISTOVAO & THE BAND

Ben Cristovao je zpěvák, textař, herec a profesionální jiu jitsu fighter. Mezi jeho největší hity patří skladby Bomby (29 mil. zhlédnutí na YouTube), Těžký váhy (32 mil), Padam (35 mil). Celkem mají jeho klipy na YouTube téměř 414 milionů zhlédnutí. Jeho první mezinárodní hit se jmenuje Future Champs, vznikl ve spolupráci s polským producentem a DJem Tribbsem. Na ten navázal také v roce 2023, a to songem Brighter Day s polskou zpěvačkou Sarou James. Obě skladby hrají přední polská rádia. Ben Cristovao spolupracuje na hudební scéně s různými umělci - od mainstreamových interpretů až po alternativní žánrové umělce z Čech a Slovenska. Ben patří k našim nejposlouchanějším umělcům na Spotify, měsíčně mají jeho skladby na této platformě poslechovost k milionu. Jeho poslední album ZVÍŘE vyšlo loni v listopadu. Jsou na něm silné songy jako například Nemusim nic – skladba má na Spotify přes 3 miliony přehrání, stal se také virálním na TikToku. Ve spolupráci s Calinem vydal na albu Ben také song Perignon. Celkem má album 11 skladeb. Ben Cristovao se vrátil 10.11. 2023 potřetí do O2 areny. Na červen 2025 pak má jasný plán, a to vyprodat pražský Stadion Eden. Ben je několik let aktivním veganem a zastáncem práv zvířat. Aktivně se účastní různých akcí a kampaní podporujících tuto myšlenku.

23. srpna 2024

KKL 2024 - YZOMANDIAS + NIK TENDO

Již počtvrté přivítáme špičky české rapové scény Yzomandiase a Nik Tenda s jejich energickou show. Karlovarský rodák Jakub Vlček, spíše známý jako Yzomandias a dříve Logic, je český rapper a spoluzakladatel nahrávací společnosti Milion+ Entertainment, v níž současně také působí. Je průkopníkem trapu na české rapové scéně. Vedle hudebního žánru převádí do tuzemských poměrů také vizuálně-stylovou kulturu amerických rapperů. Dominik Citta, spíše známý pod uměleckým pseudonymem Nik Tendo, je český rapper nahrávající u společnosti Milion+ Entertainment. Vydal úspěšná alba: 7, Fatamorgana, Restart & Lunazar, Jsem v pohodě, sem v prdeli a Kruhy a vlny společně s Yzomandiasem.

24. srpna 2024

KKL 2024 - BURMA JONES & MŇÁGA A ŽĎORP

Zhruba před dvaceti lety zněla éterem po celé republice hitovka kapely Burma Jones Samba v kapkách deště. Skupina měla skvěle odstartováno, získala cenu Gramy (nyní Anděl) za objev roku, ale záhy kapelu opouští její zakladatel a autor většiny hudby kytarista Vašek Křivanec. Poté se již zbytek skupiny nikdy nedostal na pozici, kterou si Burma vydobila ve svých začátcích. V kapele se v následujících letech vystřídala řada muzikantů, ale úspěch se nedostavil a skupina skomírala. V roce 2013 se Burma Jones sešla ve své nejúspěšnější sestavě, aby se vrátila na česká pódia. Odehrála necelou stovku koncertů a vydala nový singl „Andělé“ u firmy Warner Music Czech Republic. Ukázalo se, že lidé na Burmu Jones nezapomněli a comeback v původní sestavě měl smysl. Na podzim 2015 odešel ze skupiny její zpěvák B.Josef, se kterým si ostatní členové kapely přestali lidsky i hudebně rozumět. V Burmě Jones ale zůstal kromě ostatních členů i autor téměř všech písní z prvních dvou alb Vašek Křivanec. Ten také složil hudbu k nové písni „ Co mě čeká“. Zbývalo už jen najít nového frontmana. V lednu 2016 přizvala Burma Jones ke spolupráci mladého talentovaného zpěváka se skvělým hlasem JARA SMEJKALA( finalista soutěže Superstar 2013) Po několika zkouškách se dohodli na spolupráci a v únoru natočili v plzeňském studiu Ill Fish zmiňovaný singl „Co mě čeká“. A co čeká Burmu Jones? V první řadě natočení klipu k pilotní písni a nazkoušení koncertního programu. Dál se uvidí, ale první ohlasy na změnu zpěváka i novou píseň jsou velmi příznivé. Mňága a Žďorp, hudební skupina, jejíž zakládající jádro pochází z Valašského Meziříčí přijede zahrát spoustu oblíbených starých pecek a vedle nich představí i novější kousky. Přijďte si poslechnout, kam se skupina za ta léta posunula a jak jí to zní s novým kytaristou. Svět už není jen hodinový hotel.

30. srpna 2024

KKL 2024 - BARBORA POLÁKOVÁ

Zpěvačka a herečka Bára Poláková je pětinásobnou držitelkou hudebních cen Anděl, které jí přinesla obě její dosavadní alba. Je autorkou či spoluautorkou textů i hudby a autorkou většiny námětů svých videoklipů. Jeden z nich, klip ke skladbě “2-8-5” ocenila porota Music Ally Sendbox v Londýně jako “Best use of live streaming”. V posledních letech je doma spíše na hudebních než divadelních pódiích, jako herečka se ale představila hned v několika úspěšných filmech: Bábovky, Prvok, Šampón, Tečka a Karel, Kvarteto nebo Krajina ve stínu. Za poslední dva získala nominaci na Českého lva. K filmu Bábovky a k filmu Mazel a tajemství lesa vytvořila společně s Davidem Hlaváčem titulní písně "PoloVina" a "Voda". Hudba je pro Báru i cestou otevírání a podpory celospolečenských témat volajících po pozornosti nás všech - písní “Domů”, ve které se spojila s Danem Bártou, se Bára zapojila do kampaně Díky pěstounství. Společně s rapperem Katem nahrála titulní skladbu “Jediná vteřina” k dokumentu Víta Klusáka 13. minut, který se stal součástí preventivní kampaně proti nepřiměřené rychlosti jízdy autem. Bára je dlouhodobým ambasadorem Centra Paraple a Sociální kliniky a spolupracuje také s Greenpeace. Až uvidíte holku, která sjíždí pražské ulice na onewheelu, oblečená do vlastní udržitelné “Poď si” značky, nemůžete se splést - je to Bára Poláková.

31. srpna 2024

KKL 2024 - SAWSANE & KOKY & ROBIN ZOOT

Sawsane je femcee a tanečnice , která se prezentuje v češtině a řadí se tak k špetce rapperek, které na domácí scéně máme. Tato karlovarská rodačka s iráckými kořeny je drzá a pro ostřejší slovo nechodí daleko. Tvorbu má aktuální , ale ráda odkazuje na kořeny , ze kterých rap vzešel. Její show je energická, živá , plná tance a freestylu. KOKY, český rapper pocházející z Ostrova u Karlových Varů a jeden ze členů nahrávací společnosti Milion+ Entertainment, známý svými hity jako “SOS” nebo “SAVE”. Reprezentant Západočeského kraje se svou zcela novou show představí své debutové album “Stát Ve Stínu, Dotýkat Se Hvězd a album “SOS”, která se umístila na předních příčkách hitparád, přičemž můžeme očekávat také jeho současnou tvorbu a jeho nově chystající projekt. Robin Zoot je český raper a spoluzakladatel věhlasného labelu Milion+. Je pověstný svou precizností a enormním zápalem dotáhnout vše do posledního detailu. Začátek roku zahájil turné po České republice, které získalo neskutečný ohlas na rapové scéně. Na koncertech byla představena nová deska PONYA, která se stala zanedlouho po vydání platinovou, a to díky úspěšným singlům jako je například letní hit Givenchy. Se svojí nabitou show dorazí v létě i do Karlových Varů a nemohli jsme si přát lepší závěr Karlovarského Kulturního Léta.

Září 2024

6. září 2024 ‐ 7. září 2024

THERMAL STREET FOOD MARKET

Okolí hotelu Thermal opět ožije gurmánskými specialitami. Food trucky představí novinky světové street food kuchyně. Obdivovat budeme nejlepší české parkouristy, streetartové umělce nebo mladé nadějné designéry a módní návrháře.

6. září 2024 ‐ 7. září 2024

VARY ZÁŘÍ

Světelné instalace v unikátním lázeňském centru města Karlovy Vary. Úspěšný festival Vary Září je oslavou ducha města prostřednictvím uměleckých světelných instalací. Letošní téma je Esence VARŮ.

Říjen 2024

4. října 2024

KONCERT DALIBORA JANDY

Dalibor Janda míří do Karlových Varů! Nestárnoucí legenda české hudební scény a autor největších hitů jako Hurikán, Žít jako kaskadér, Kde jsi nebo Oheň, voda, vítr oslaví letos 45 let na profi scéně! Přijďte zažít neopakovatelnou atmosféru, jedinečný zvuk a světelnou show. Zpěvák s typicky "chraplavým" hlasem během své kariéry odehrál více než 4000 koncertů. Přijeďte do Karlových Varů a zúčastněte se na jednom z nich v krásných prostorách Hotelu Thermal!

Listopad 2024

2. listopadu 2024

KONCERT FILMOVÉ HUDBY

Pražský filmový orchestr pod taktovkou dirigenta Jiřího Korynty přináší velkolepý koncert, který představí ve Hotelu Thermal v Karlových Varech! Diváci v Karlových Varech se mohou těšit na skladby z filmů Star Wars, Pán Prstenů, Games of Thrones, Harry Potter, Piráti z Karibiku a další známé melodie stříbrného plátna. Koncert bude bohatý na fantastickou filmovou hudbu od světově známých hudebních skladatelů, jakými jsou např. John Williams, Hans Zimmer, Howard Shore nebo James Horner.

Jednorázový vstup do venkovního bazénu včetně saunového světa na 2 hodiny za každou noc pobytu.
Vybírejte z nabídky našich pobytů

Speciální nabídky - SPA HOTEL THERMAL ****, Karlovy Vary

více informací