Thermal bazén & Saunia

Thermal bazén

Legendární bazén hotelu Thermal je zpátky

wave

Nově zrekonstruovaná bazénová část hotelu Thermal nyní nabízí něco navíc. V rámci kompletní modernizace jsme z původního bazénu vytvořili dva. Můžete si celoročně užívat venkovní bazén s plaveckými dráhami a relaxační částí o teplotě 28°C a současně i menší bazén plněný pouze jedinečnou karlovarskou vřídelní vodou s teplotou cca 38°C.

K hlavnímu venkovnímu bazénu patří čtyři plavecké dráhy o délce 25 metrů, klidová část s podvodními lehátky a masážními prvky a především nezapomenutelný výhled na Karlovy Vary.

Zatímco vaše děti skotačí v brouzdališti (od jara 2022), vy se můžete začíst do knihy na dece na zahradě, dopřát si občerstvení u baru (podzim 2021) nebo si zalenošit si na lehátkách na terase.

Aktuálně: odstávka bazénu probíhá od 29. listopadu do 3. prosince 2021.

Běžná provozní doba během zkušebního provozu: od 10:00 hodin do 19:00 hodin. K bazénu se můžete přiblížit výtahem z 1. patra hotelu.

Vstupenky zakoupíte u vstupu do bazénu nebo online. Vstupenky do Thermal bazénu jsou platné i pro vřídelní bazén. Součástí areálu bazénu bude i saunový svět Thermal Saunia. Jeho nabídku si užijete za příplatek.

Thermal vřídelní bazén

Ponořte se do léčivé vřídelní vody

Se svou velikostí 10 × 15,5 metrů jde o největší čistě termální bazén v Karlových Varech. Svou polohou patří k těm s nejkouzelnějším výhledem. O pohled na město nepřijdete, ani když se ponoříte do teplé lázně až po bradu.

Nechte působit 100% vřídelní vodu na své tělo i mysl. Koktejl iontů a stopových prvků vám příjemně rozproudí krev a uvolní ztuhlé svaly. Ideální je v lázni zůstat 20 minut a pobyt několikrát opakovat.

Termální voda má cca 35 °C a otevřeno máme celoročně. V zimních měsících nebo za sychravého počasí, kdy z bazénu stoupá pára a venkovní vzduch chladí, je návštěva vřídelního bazénu ještě větším zážitkem.

Vstupenky do Thermal bazénu jsou platné také do 100% vřídelního bazénu. Za příplatek si budete moci na podzim užít pobyt v saunovém světě Thermal Saunia.

Otevírací doba během zkušebního provozu od 10:00–19:00 hodin.

Thermal bazén vám postupně nabídne

 • relaxační část bazénu s masážními prvky
 • čtyři plavecké dráhy 25m
 • samostatný bazén se 100% vřídelní vodou
 • letní dětské brouzdaliště
 • zahradu a terasy pro relaxaci
 • zázemí pro rodiče s dětmi
 • převlékárnu se skříňkami
 • občerstvení
 • saunovou zónu bez plavek
 • vstup na bezdotykové čipové hodinky
 • bezbariérový přístup
 • zvýhodněné parkování v garážích hotelu Thermal

Restaurace varyo

Nezapomenutelný výhled jako příloha ke každému jídlu

Račte se u nás posadit. Nová restaurace varyo s krásným výhledem do okolí vám nabídne kulinářské speciality, které si vychutnáte stejně jako výjimečný pohled na lázeňskou zónu a bazén.

Restaurace je otevřena celoročně pro hosty hotelu i širokou veřejnost. Naši kuchaři pro vás připravují skvělou českou klasiku i speciality ze světa. Skvělé chvíle zde strávíte s rodinou nebo ve dvou u romantické večeře při svíčkách.

 • Otevírací doba
 • Restaurace se dočká otevření během podzimu 2021.

Celoroční a letní snack bary

Vychutnejte si malý snack

Hlad, žízeň i chuť na něco dobrého zaženete ve snack barech. Celoroční snack bar bude znovu zprovozněn u vstupu do bazénu, další na vás čeká poblíž dětského brouzdaliště (5/2022). Pochutnáte si na drobném občerstvení, zmrzlině či vybraných nápojích. Interiér jsme upravili podle původního návrhu, proto mu nechybí nadčasový styl a jedinečnost. Posoudit to můžete sami.

Thermal Saunia

Thermal Saunia

V novém saunovém světě Thermal Saunia v Karlových Varech vypotíte stres i únavu po nabitém dni. Pod jednou střechou u nás najdete klasickou finskou saunu, solnou saunu či exotiku v podobě tropické sauny. Síla bylin vyladí vaši náladu i smysly v aroma parní lázni nebo herbal ohřívárně. Pro výjimečné zážitky nemusíte chodit daleko, na programu jsou saunové ceremoniály pod vedením zkušených mistrů saunérů. Na zchlazení pod ochlazovacím vědrem nebo v zimě na venkovních terasách také dlouho nezapomenete.

 • Otevírací doba
 • Saunový svět pro vás otevřeme na podzim 2021.

Sauny

Sauny

Tropická sauna

Nedostali jste se letos k moři? Účinky 50–60% vlhkosti v kombinaci s teplotou mezi 50 a 60 °C vám i v Karlových Varech zprostředkují zážitek jako z tropického ráje. Není to však tak horké, jak se může zdát. I když vám nevyhovují vysoké teploty klasické sauny, nemusíte váhat před návštěvou sauny tropické.

Pobyt v sauně vám pomůže zmírnit dýchací potíže a uleví při problémech se svalovým onemocněním nebo revmatem. Nezapomeňte nechat doznít účinky sauny při relaxaci na lehátku.

50–60 °C

50–60 %

10-25 minut

Finská sauna

„Saunanjälkeinen“ znamená ve finštině čas po sauně, kdy je člověk uvolněný a připravený zvládnout cokoli. I když se vám krkolomné slovo nepodaří vyslovit, po patnácti minutách ve finské sauně pocítíte jeho význam na vlastní kůži.

Položte se na dřevěnou lavici a nechte na sebe působit vysokou teplotu v kombinaci s nízkou vlhkostí vzduchu. Odměnou vám bude pročištění organismu od toxinů, prokrvení celého těla a posílení imunity. Pokud na závěr překonáte výzvu v podobě ochlazovacího vědra a bazénku, moc náročnějších věcí už vás dnes nepotká.

90–100 °C

10–20 %

5-15 minut

Herbal sauna

Zhluboka se nadechněte a vydechněte. Cítíte vůni esencí eukalyptu, peprmintu nebo silic citrusů? Vonné esence v kombinaci s příjemnou teplotou vám zprostředkují neobyčejně smyslný zážitek. Aromaterapie umí zklidnit, uvolnit nebo povzbudit.

Budete překvapení, jak dlouho v sauně vydržíte. Nižší teplota je příjemná i pro saunové nováčky. Účinek umocníte použitím saunové kosmetiky, jako jsou peelingové soli nebo medový krém pro pročištění pleti. Po pobytu v herbal sauně ucítíte příjemně zrelaxované tělo i všechny kouty mysli.

40–50 °C

10–20 %

10-30 minut

Ceremoniální sauna

Proč si nezpestřit svůj pobyt v sauně? Při saunovém ceremoniálu v podání zkušeného saunového mistra zapomenete i na horko kolem sebe. Uvolněte se a připravte se na výjimečný zážitek.

Umělecká choreografie mistra se vám vyjeví z páry stoupající z horkých kamenů zchlazených vodou či ledem s vonnými esencemi. Následuje víření vzduchu ručníkem, při kterém ucítíte nárazy horkého vzduchu intenzivněji. Zhruba po deseti minutách rituál končí a je čas na vytoužené ochlazení. Blahodárné účinky na pokožku se zvýší při použití speciálních krémů a peelingů.

Dle typu ceremoniálu

Solná sauna

V solné sauně se vám zalíbí, přestože jste v saunování úplným začátečníkem. Teplota a vlhkost vzduchu jsou příjemně vyladěné. Stěny tvoří stylové panely soli, jejichž podsvícení dodává pobytu v ohřívárně uklidňující atmosféru.

Po vstupu do sauny ihned pocítíte vzduch nasycený solí a minerály. Teplo jejich účinek zvyšuje a vaše tělo pomalu prochází detoxikací. Pobyt v sauně přispívá k léčbě dýchacích, kožních onemocnění i alergií a zvyšuje obranyschopnost organismu. Při pravidelných návštěvách sauny se vaše pleť zjemní a rozjasní.

40–50 °C

15–30 %

10-25 minut

Aroma parní lázeň

Pohodlně se usaďte a vychutnejte si čas jen pro sebe v aroma parní lázni. Přírodní esence, které můžete cítit ve vzduchu, působí výtečně na psychiku, dýchací cesty i regeneraci organismu. Teplota kolem 45 °C prokrví vaši pokožku a vrátí jí svěží vzhled. Příjemné uvolnění čeká i vaše svaly.

Zůstaňte v páře jen tak dlouho, jak je vám to příjemné. I několik málo minut je dostačujících. Pobyt v páře můžete opakovat až třikrát či kombinovat se suchou saunou.

40–50 °C

90–100 %

10-20 minut

Ledová studna

Co byste řekli na ledový peeling po sauně nebo po páře? Naberte si do hrsti ledovou tříšť ze studny a rozetřete si ji po svém prohřátém těle. Jemná masáž pokožku prokrví, ochladí a zanechá ji svěží a rozjasněnou. Ochlazení dokončete pod studenou sprchou v bazénku nebo v zimních měsících na venkovní terase..

Ochlazovací vědra

Chcete zase pro jednou překonat sami sebe? Stačí zatáhnout za madlo a vaše vyhřáté tělo v sekundě zchladí ledová voda z vědra. Nebojte se zakřičet si. Zvládli jste to! Šoková terapie nabudí váš cévní systém a intenzivně stimuluje tělo i psychiku. Odcházet budete spokojeni a připraveni na všechny nové výzvy.

Ochlazovací bazének

Na ochlazení v nerezovém bazénku se připravte pod sprchou s vlažnou vodu. Potom se pomalu ponořte do ochlazovacího bazénku a vychutnejte si intenzivní osvěžení těla i mysli. Díky rychlému zchlazení se vaše tělo prokrví, dojde k masáži vnitřních orgánů a stáhnou se kapiláry. Z těla se vyloučí škodlivé toxiny. Otužilci mohou posedět na lavici v bazénku a vychutnávat si působení chladu. Voda zůstává průzračně čistá díky filtrům a neustálé cirkulaci vody.

Masáže

Kdy jste si naposledy zašli na masáž? Že už si ani nevzpomínáte? Zkoušeli jste už masáž po sauně, kdy jsou svaly uvolněné a prohřáté? Nechte si protáhnout ztuhlá záda nebo šíji od našich profesionálů a užijte si nezapomenutelnou relaxaci v lázeňském prostředí.

Ať už dáte přednost masáži klasické, sportovní, nebo zvolíte masážní rituál s kvalitní kosmetikou, nemůžete se rozhodnout špatně. Vyberte si z naší nabídky masáží anebo se obraťte pro radu na náš personál na recepci. Rádi vám doporučí tu správnou masáž pro vaše obtíže anebo zařídí rezervaci.

Odpočívárna

Výhled na panorama města a odpočinek na lehátku v odpočívárně je tím nejlepším zakončením saunování nebo masáže. Dopřejte si alespoň dvacet minut klidu a nechte doznít účinky procedury. Pobyt v prosluněné odpočívárně vám zpříjemní občerstvení ze sauna baru nebo snack baru. Dělí vás od nich jen pár schodů. Během léta nevynechejte výhled na západ slunce na terasách saunového světa.

Sauna bar

Sauna bar

Nezapomínejte po saunování doplňovat tekutiny. Bohatý výběr nápojů a občerstvení najdete v sauna baru. Svůj nápoj si vychutnáte vevnitř nebo za pěkného počasí na odpočinkových terasách saunového světa, které na bar navazují. V létě doporučujeme přijít před soumrakem. Pozorovat západ slunce na terasách saunového světa je výjimečný zážitek, jenž vás naladí na přicházející večer v lázeňském městě.

wave

Doprava

Tři cesty, které vás dovedou k bazénu a do Thermal Saunia

Autobusem

Od autobusové zastávky U Jara se dostanete za pár minut ke vchodu do areálu. Stačí se vydat po cestě parkem z kopce.

Autem - podzemní parkoviště

1. Dojeďte k hotelu Thermal (I. P. Pavlova, Karlovy Vary) a zaparkujte v podzemních garážích. Vydejte se podle značení z horního patra parkoviště přes lesopark (cca 200 metrů) do mírného kopce ke vstupu do bazénu. Anebo kolem recepce vystoupejte do 1. patra a poté výtahem přímo k bazénu a saunám.

Autem - venkovní parkoviště

Od Karlovarské krajské nemocnice dojeďte po ulici Bezručova k Mozartovu parku. Odtud se vydejte pěšky přes lesopark k bazénu, který je vzdálen asi 300 metrů.

Hygienická opatření při příjezdu do hotelu

Tato opatření slouží k tomu, abyste se u nás cítili bezpečně.

Více informací