Jak zatočit s obezitou?

Jak vzniká obezita?

Obezita není problém slabé vůle a lenosti. Jde o nemoc, která přerostla do podoby celosvětové epidemie. Jeden ze čtyř lidí na světě je obézní, v Česku je to každý pátý.

Obezitu způsobuje nevhodná skladba jídelníčku a přejídání se. Ručička váhy se stáčí doprava také kvůli malé fyzické aktivitě či sedavému způsobu života. Na vzniku obezity se podílí i genetické faktory, které ovlivňují fungování metabolismu a schopnost spalovat tuky. Vliv mají nejen stravovací návyky v rodině, ale také hormonální nebo psychické příčiny.

Proč nebýt obézní?

Změnit životosprávu není snadné, ale zdravotní rizika jsou u obezity natolik závažná, že je to snazší řešení. Obézní lidé jsou ve vysoké míře ohroženi výskytem srdečních a cévních chorob, zvýšeným rizikem infarktu, diabetu, vysokého krevního tlaku, nádorových chorob i psychických potíží. Proto obezita představuje podstatný problém, před kterým není vhodné zavírat oči.

Týká se nadváha nebo obezita i vás?

Jak jste na tom s nadváhou nebo obezitou vy? S odpovědí vám může pomoci tzv. index tělesné hmotnosti (Body Mass Index). Jednoduchý výpočet prozradí, zdali byste měli své váze věnovat zvýšenou pozornost.

wave

Spočítejte si sami svůj BMI

Vaše BMI

27.7

Lehká nadváha

Vaše ideální váha: 63 kg

Být obézní neznamená cítit se obézní

Překvapivé výsledky přinesla britská studie, ze které vyplynulo, že svůj stav si připouští méně než 10 % obézních respondentů. Respondenti svou vysokou váhu nehodnotili jako obezitu a ve většině případů si ani nebyli vědomi závažných zdravotních rizik. Nečekaný výsledek studie je dán pravděpodobně srovnáváním se s rodinnými příslušníky a kamarády, kteří trpí otylostí, i zlehčováním daného problému.

Řekněte stop obezitě!

Nelze opakovat stále to samé a očekávat jiný výsledek. Ale lze s obezitou nebo nadváhou bojovat a konečně vyhrát? S pomocí a podporou odborníků je to možné.

Proto naši lékaři připravili program Fit & Slim, jenž pomohl ke ztrátě váhy a zlepšení zdravotního stavu již stovkám klientů.

Neslibujeme zázraky, ale funkční metodu, která vám pomůže započít proces hubnutí a změní váš pohled na vaše tělo i životosprávu. Cítit se lépe a zbavit se přebytečných kilogramů už nemusí být jen vaše plané předsevzetí.

Lázeňský pobyt Fit & Slim

Lázeňský pobyt Fit & Slim je navržen dle individuálních potřeb klientů, výsledků laboratorních testů a vstupního lékařského vyšetření. Jde o souhrn 21 procedur týdně postavených na čtyřech základních pilířích:

Svěřte se do rukou odborníků

Lékařský pohled na váš problém a analýza vašeho stavu poskytne důležité informace pro sestavení správné léčby. Při vstupu do programu a v jeho průběhu se vám budou věnovat naši lékaři a zdravotní personál. Absolvujete:

  • • vstupní lékařské vyšetření
  • • konzultaci s nutriční terapeutkou a tělesnou analýzu
  • • laboratorní screening
  • • kontrolní lékařské vyšetření

Nechte se hýčkat

Užijte si péči, která nastartuje spalování tuků, správnou funkci lymfatického systému a zbaví vás stresu. Druhý blok se skládá z 21 procedur na týden, při desetidenním pobytu se vám dostane péče v podobě 30 procedur.

Objevte nové chutě a sílu pramenů

Proměnou jídelníčku zásadně ovlivníte svoji váhu i zdravotní stav. Naučíme vás, jak se lze stravovat lépe, abyste v tom mohli pokračovat i doma.

  • • dietní plná penze sestavená nutriční terapeutkou
  • • pět vyvážených jídel denně
  • • pitná kúra minerálních pramenů navržená lékařem

Nebojte se pohybu

Kolonády a prameny objevíte v rámci pitné kúry a pravidelných procházek lázeňským centrem nebo při výstupu na okolní vyhlídky. Přirozeným způsobem tak spálíte kalorie a ani si neuvědomíte, že by to měla být námaha.

Program zahrnuje ubytování s plnou penzí. Ideální délka programu je tři týdny. Předepsané procedury se mohou lišit s ohledem na stav klienta. Jednotlivé bloky programu se prolínají. Vždy se jedná o 21 procedur týdně.

Reference

Když jsem se rozhodl zhubnout, měl jsem 157 kg. Trpěl jsem artritidou a lékaři mi doporučili náhradu kloubů za umělé. Nechtěl jsem se s operací smířit a hledal jsem alternativu. Tou se ukázal být pobyt v lázních. Za deset měsíců se mi podařilo snížit svou váhu na 102 kg.

První týdny v programu Fit & Slim jsem byl schopen ujít o berli pouze 200 metrů. Bylo to náročné, ale nevzdal jsem to. Díky skvělému zdravotnímu personálu jsem se naučil, jak se správně stravovat, a začal jsem se hýbat, hodně jsem plaval a chodil do sauny.

Moje rodina a přátelé byli nadšení a drželi mi palce. A já jsem týden po týdnu viděl první výsledky. Dnes, po deseti měsících, jsem schopen dojít pěšky od hotelu Thermal k nákupnímu centru vzdálenému pět kilometrů! Cítím se skvěle a těším se, až přijedu příště. Tentokrát ne jako lázeňský host, ale jako host Mezinárodního filmového festivalu.

Tareq Almuwail, Kuvajt
absolvent programu Fit & Slim

Jednorázový vstup do venkovního bazénu včetně saunového světa na 2 hodiny za každou noc pobytu.
Vybírejte z nabídky našich pobytů

Speciální nabídky - SPA HOTEL THERMAL ****, Karlovy Vary

více informací