SPA HOTEL THERMAL je každý rok hlavním centrem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (IFFKV) je největší filmový festival ve střední
a východní Evropě. Je jedním z nejstarších filmových festivalů a je zařazen do kategorie A, například spolu s festivaly v Cannes, Berlíně, Benátkách nebo Tokiu.

Kořeny festivalu se datují do roku 1946, kdy byl uspořádán první ročník v Mariánských lázních. V Karlových Varech byl festival poprvé pořádán v roce 1947.

Po sametové revoluci prožíval festival nejtěžší chvíle, až se jeho organizace ujali Jiří Bartoška
a Eva Zaoralová. Pod jejich vedením festival získal zpět ztracenou slávu a stal se nejprestižnějším filmovým festival v celém bývalém „východním bloku“. Festival je od roku 1994 pořádán každoročně a stalo se již pravidlem, že se na něm objevují slavní filmoví tvůrci z celého světa.

Spa Hotel Thermal hostí v roce 2019 již 54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, který se koná od 28. června do 6. července 2019. Těšit se můžete na hvězdnou Julianne Moore, Patricii Clarkson nebo Casey Afflecka.