WELLNESS CENTRUM A kARDIO ZONA

Hotel Thermal je nestátní zdravotnické zařízení a umožňuje využití voucheru v programu Dovolená v lázních 2020. Vyberte si z nabídky našich lázeňských balíčků

Moderní a rozlehlé BALNEO WELLNESS CENTRUM nabízí širokou škálu léčebných i wellness služeb. Masáže, hydroterapie, elektroterapie, Nordic Walking a wellness procedury mohou využít i neubytovaní hosté po předchozí telefonické rezervaci nebo osobně procedury zakoupit v Balneo recepci ve 2. patrě. 

 

WELLNESS CENTRUM: vnitřní bazén (15x5m), whirlpool, Kneippův chodník, suchá finská sauna, parní lázeň, infra kabina a kardio zona.

OTEVÍRACÍ HODINY

pondělí - neděle    7:00 - 21:00 (poslední vstup ve 20:30 hodin)

Balneo Recepce (2.patro) - rezervace a časování procedur

pondělí - neděle    7:00 - 19:00

 

Kontakt: +420 359 002 216

Objednání procedur možné prostřednictvím e-mailu: procedury@thermal.cz


WELLNESS - služby v ceně ubytování

Parní lázeň

Je velmi podobná sauně. Klima je v ní však jiné - mnohem vlhčí a ne tak horké. Tělo se zahřívá pozvolna, ne tak prudce jako při saunování a vlhkost vzduchu dosahuje téměř 100 %.

Účinek teplé parní lázně se zvyšuje, zejména když je pára obohacena o silice eukalyptu nebo o jiné léčivé látky. Pomáhá k uvolnění dýchacích cest, přispívá k regeneraci přetíženého svalstva, zmírňuje celkovou únavu, příznivě ovlivňuje celkové prokrvení těla a jeho detoxikaci, zmírňuje revmatické potíže. Parní lázeň je příjemné kombinovat s plaváním v bazénu.

Vnitřní bazén

Plavání a pohyb v bazénu má blahodárný vliv na choroby pohybového aparátu, neurologické choroby, stavy po úrazech svalů, kloubů nebo páteře.

Díky iontovému složení vody působí dobře také na kůži, kterou hydratuje, vyrovnává její pH a zklidňuje ji. Působí celkově relaxačně a protistresově.

Infrakabina

Principem prohřívání je přenos tepla infračerveným zářením. Teplota v kabině je pouze kolem 50°C. Po dohodě s lékařem je vhodná i pro kardiaky nebo astmatiky. Při saunování v infrakabině je nejlepší poloha vsedě. Výrazné pocení totiž nastává až cca po 15 minutách.

Dlouhodobým výzkumem bylo prokázáno, že složení potu v klasické sauně z 95 - 97 % tvoří voda. V infrakabině pak jen 80 - 85 %, zbytek tvoří tukové buňky a cholesterol, v tucích rozpustné jedy, těžké kovy, kyseliny, sodík a čpavek. Z toho vyplývá, že v klasické sauně se vyloučí potem jen 5 % škodlivin, kdežto v infrakabině 15 - 20 %. Teplo způsobuje vylučování toxinů z buněk do lymfy a potem ven z těla, snižuje bolesti a ztuhlosti kloubů, svalů a páteře, podporuje krevní oběh a posiluje kardiovaskulární systém, pozitivně působí při léčbě chorobných zánětlivých procesů kůže, posiluje imunitní systém, omezuje stres a únavu.

Finská sauna

Opakovaný střídavý pobyt v potírně s teplotou 80-90°C po dobu několika minut s ochlazením ve sprše se studenou vodou má pozitivními účinky na lidský organismus. Během saunování dochází k uvolnění kloubů a svalů a k prokrvení celého těla.

Působí také na dýchací cesty nebo revmatismus, je vhodná pro otužování, zvyšování obranyschopnosti organismu. Pocení, které pobyt způsobuje, pomáhá z těla odplavovat škodlivé látky. Finská sauna je oblíbená a vyhledávaná i díky svým účinkům na hubnutí.

WELLNESS PROCEDURY

Anticelulitní masáž

Je ruční masáž břicha a stehen s použitím vícesložkové přírodní kosmetiky italské firmy Robeus. Procedura podporuje oxidaci tkáně, odvádí nadbytečnou vodu v těle, navrací pružnost, způsobuje vyhlazení pokožky, odbourává celulitidu a vede k zeštíhlení a formování postavy.

Aromaterapeutická masáž

Je lehká, příjemná, relaxační masáž celého těla s použitím silic a éterických olejů. Působí především proti únavě, psychickému vypětí, dochází k regeneraci fyzické i duševní pohody.

Masáž horkými kameny

Jedna z nejstarších a nejúčinnějších masáží, pocházející z Polynésie. Spojuje se zde účinek masáže a horkých kamenů. Masáž se provádí zahřátými kameny, tlak těchto kamenů umožňuje teplu pronikat hlouběji do svalů nebo kloubů.

Je vhodná u chronických onemocnění páteře, kloubů, zmírňuje svalové křeče a uvolňuje svalové spasmy. Přináší psychickou úlevu při stresu, neklidu a úzkosti.

Medová masáž

Medová masáž svým detoxikačním účinkem očišťuje organismus od usazenin, které se v něm nahromadily ze životního prostředí, potravin nebo léků. Pomáhá obnovovat přirozenou detoxikační schopnost organismu.

Je vhodná u revmatických onemocnění svalů, kloubů, páteře, u žaludečních i střevních poruch, u chronické únavy, nespavosti nebo při stresu. Provádí se pouze na oblast zad.

Reflexní masáž plosky nohy

Reflexologie je založena na teorii zónové terapie, která tvrdí, že v našem těle procházejí energetické dráhy (zóny) od chodidel až po mozek. Při tlaku na chodidla tyto dráhy aktivujeme a tím vytváříme léčivý účinek. Tlakem na jednotlivé reflexní body se zmírňují bolesti páteře, kloubů i hlavy.

Solná jeskyně

Pobyt v solné jeskyni působí jak preventivně tak léčebně především u onemocnění dýchacích cest /u chronického zánětu nosních dutin, hrtanu, u chronické bronchitidy nebo astmatu/.

Efekt je popsán u kožních chorob/lupenka, akné, chronické ekzémy, alergické kožní projevy/. Příznivé účinky má solná jeskyně na nemoci srdce a oběhového systému, na vysoký krevní tlak nebo poinfarktové stavy. V neposlední řadě působí relaxačně, proto je vhodná pro klienty vystavené různým formám stresu, u chronické únavy nebo neuróz.

PROCEDURY S KOSMETIKOU ROBEUS

Zeštíhlující a anticelulitidní masáž se zpevňujícím zábalem SLIMMING

Velice účinná zeštíhlující masáž. Účinný termoaktivní přípravek nabourává tukové polštářky, speciální ruční masáž aktivuje lymfu.

Je podpořena detoxikace a dochází k odplavování usazenin z podkoží, které způsobují nevzhledné hrbolky. Již po první proceduře ubývají centimetry v objemu.

Masáž podporující spalování tuků se zábalem FAT BURNING

Speciální kúra při problémech s tukem, během zábalu a masáže se používají kosmetické přípravky obsahující kofein, theophylin a quaranu, které aktivují krevní oběh, zdokonalují látkovou výměnu.

Regenerační masáž s bahenním zábalem z mrtvého moře REGENERATION

Relaxační procedura pro zpevnění a zkrášlení těla v sobě zahrnuje zahřívací zábal bahnem z mrtvého moře (záda, břicho, nohy) a úžasnou relaxační masáž přírodním balsamikovým olejem.

Tato procedura vyživí a prohřeje Vaši pokožku. Bahno z Mrtvého moře: jeho jedinečnost je daná silnou koncentrací solí a minerálních látek dávajících blahodárný účinek. Obsahuje vápník, magnesium, brom a potasium a chudé na sodík, karbonáty a sulfáty. Toto zvláštní složení podporuje účinky drenážní, čistící, remineralizační a zeštíhlující.

HAPPINESS - EXKLUZIVNÍ ANTISTRESS A RELAX OŠETŘENÍ

Celotělová masáž – regeneruje, omlazuje, hydratuje, navrací elasticitu. Peeling ze skořápek vlašských ořechů a buriti obsahuje antioxidanty. Mix pěti květin má okamžitý zklidňující efekt.

Limetka odstraňuje únavu a otoky dolních končetin. Papája, avokádový olej a extrakt scutellaria zajišťuje účinnou drenáž a očistu těla, Toxiny a napětí z těla odchází, aby vytvořily místo klidu a harmonii.

CHOCOLATE - ČOKOLÁDOVÁ PROCEDURA

Peelingová masáž himalájskou solí a pomerančovým olejem. Následuje nanesení čokoládové vrstvy (záda, hýždě, stehna, břicho) pak 15 minut zábal a nanesení kouzelné pěny, která zajistí hydrataci a elasticitu kůže. Procedura je výborná na vyhlazení a zkrášlení pokožky, k získání dobré nálady, napomáhá odplavení toxických látek či uvolnění ztuhlých svalů, působí i proti celulitidě.

Po této masáži se člověk cítí svěže a uvolněně. Čokoláda zajistí skvělý vzhled a péči o pokožku. Vaše kůže bude svěží a krásná, svaly uvolněné a odpočaté. Vůně čokolády bude jen třešničkou na dortu, vítejte ve světě luxusu…

Liftingové ošetření obličeje s kolagenovou maskou ANTI AGING

Komplexní metoda na omlazení obličeje. Kolagen je základním proteinem extra-buněčného vlákna, vyplňuje, vypíná a redukuje vrásky, Dosáhnete zmenšení a vypnutí vrásek i obnovení plnosti obličeje. Procedura je vhodná i pro muže.

NEW AGE RETINOL KOMPLEX - OMLAZUJÍCÍ A REGENERAČNÍ OŠETŘENÍ OBLIČEJE

Retinol svými regeneračními složkami podporuje buněčnou obnovu, je vhodný k aplikaci liftingových masáží pro střední generaci, která má sklony k suché kůži. Působí proti vráskám a všem projevům stárnutí pleti.