Tipy na výlety

Úvod

12 nezapomenutelných aktivit v Karlových Varech a okolí

Vybrali jsme pro vás nejzajímavější místa, tipy na výlety a aktivity, které okoření váš pobyt v Karlových Varech. Pokořte s dětmi hrad Loket nebo se projeďte lanovkou na rozhlednu Diana. Nahlédněte do sklářské manufaktury Moser, vyrazte na výstavu do galerie či na koncert Karlovarského symfonického orchestru. Pročistěte si hlavu na kolonádě, na kole nebo na golfovém hřišti. Při plánování programu se obraťte na naše kolegy na recepci. Rádi vám s výběrem pomohou.

Za lázeňskou klasikou

Za lázeňskou klasikou

1.

Projděte si kolonády a napijte se z pramene

Zastavit se a vychutnat si po doušcích vodu z minerálního pramene je takřka povinností každého lázeňského hosta. Pošlete svým přátelům fotku od bohatě vyřezávané Tržní kolonády nebo ikonické Sadové kolonády. Nezapomeňte zhlédnout Mlýnskou kolonádu dle návrhu architekta J. Zítka. Prohlédněte si budovu Zámecké kolonády nebo nepřehlédnutelnou Vřídelní kolonádu ve funkcionalistickém stylu. V jejím sousedství se nachází nejznámější karlovarský pramen Vřídlo. Prozkoumat můžete i jeho technické zázemí.

2.

Nahlédněte do slavné manufaktury Sklárny Moser

Při návštěvě sklárny Moser vám bude tepleji než při stoupání na karlovarské vyhlídky. Během VIP prohlídky nahlédnete pod ruce sklářských mistrů, poznáte sklářskou huť a ucítíte vůni vypalovaných dřevěných forem. Muzeum Moser vám představí více než 160letou historii sklářské manufaktury. Dozvíte se například to, že křišťálu z Karlových Varů se přezdívá „sklo králů“, protože zdobí královské dvory Anglie, Norska nebo Španělska. Vyjímal by se také u vás doma? Rozhodnout se můžete v prodejní galerii Moser.

3.

Ochutnejte hořký likér v Návštěvnickém centru Becherovka

Do pozoruhodné historie vzniku bylinného likéru nahlédnete v Návštěvnickém centru Becherovka. Interaktivní výstava vás zavede na stáčecí linku, dá přivonět k bylinám, které tvoří základ tajného receptu, a prozradí, jak se z kapek na žaludeční obtíže stal světově známý likér. Nezapomeňte si dát před exkurzí vydatný oběd v naší restauraci. Na závěr prohlídky vás totiž nemine degustace becherovky. Příznivci nealkoholických nápojů mohou navštívit muzeum slavného karlovarského rodáka Mattoniho v nedaleké obci Kyselka.

Pro rodiny s dětmi

Pro rodiny s dětmi

4.

Vydejte se na rozhlednu Diana i za cizokrajnými zvířaty

Den s dětmi si zpříjemníte procházkou na rozhlednu Diana. Pokud si k její návštěvě vyberete slunečný den, naskytne se vám panoramatický výhled až do vzdálenosti 70 km. Kromě něho mohou děti obdivovat pávy, kamerunské kozy a poníky v Mini zoo nebo až 20 cm velké motýly v nedalekém Motýlím domě. Budete-li mít štěstí, stanete se svědkem přeměny kukly v motýla. Abyste se na cestě zpět vyhnuli dotazu: „Kdy už tam budeme?“, svezte se do města lanovou dráhou.

5.

Dobuďte hrad Loket a zchlaďte se v hradním vězení

Víte, kde podle pověsti leží klíč ke Království českému? Pouze 15 km od Karlových Varů na hradě Loket. Hrad byl považován za bránu do zemí Koruny české, a až ho uvidíte v celé jeho impozantnosti, nepřekvapí vás to. Gotickou stavbu nad řekou Ohří si můžete prohlédnout od vězení až po 26 metrů vysokou románskou věž. V okolí Varů najdete i Chebský hrad, hrad Hauenštejn, Seeberg, Kynžvart, zámek Bečov nad Teplou s relikviářem sv. Maura nebo zříceninu hradu Engelhaus na Andělské hoře, kde se natáčel film Balada pro banditu.

6.

Projděte se v oblacích v Lanovém centru Svatý Linhart

I neúnavné děti půjdou večer brzy spát po návštěvě lanového centra. Lezecké okruhy jsou vhodné už pro šestiletá dítka, ty náročnější trasy zabaví i vás. Čtyři lanové okruhy sahají do výšky 16 metrů. Je jen na vás, kterou z aktivit si zvolíte. Bude to skok do prázdna, slaňování nebo pokoření akrobatických překážek? Projít se můžete také po lávce v korunách stromů. Spěchat nemusíte, zpět v Thermalu budete vozem za slabou čtvrthodinku.

Pro fanoušky historie a kultury

Pro fanoušky historie a kultury

7.

Zahajte svůj lázeňský pobyt jako před stovkami let

Svůj lázeňský pobyt můžete zahájit stylově výhledem na lázeňské město ze Zámecké věže. V minulosti odsud fanfáry vítaly významné hosty, později odtud byla zahajována lázeňská sezóna. Zámeckou věž dal vystavět Karel IV. společně s gotickým hrádkem, který se nezachoval. K věži se dostanete pěšky centrem města kolem Vřídla a Tržiště. Nahoru lze vystoupat po schodech anebo vyjet výtahem.

8.

Po stopách umělecké tvorby v místních galeriích

Návštěva karlovarské Galerie umění představuje příjemnou vycházku za kulturou. Prostřednictvím stálé expozice nahlédnete do vývoje českého umění 20. století. Obdivovat můžete obrazy J. Čapka, E. Filly, surrealistický projev J. Štyrského, Toyen nebo díla současníků J. Róny a P. Nikla. Kratší výstavy mapují současnou českou tvorbu. Lokální výtvarné umění představí Městská galerie Karlovy Vary, mladý design vás nadchne v design galerii SUPERMARKET wc.

9.

Zaposlouchejte se do tónů smyčců symfonického orchestru

Kdy jste se naposledy zaposlouchali do symfonie v podání orchestru? Hoďte se do gala a vyrazte se svou polovičkou nebo přáteli do Karlovarského městského divadla na koncert Karlovarského symfonického orchestru. Těleso má v repertoáru jazz i klasiky, jako byli A. Dvořák, P. I. Čajkovskij, W. A. Mozart nebo F. Schubert. Historickou budovu divadla nemůžete minout, nachází se na Divadelním náměstí hned vedle Vřídla.

Pro sportovce a vyznavače adrenalinu

Pro sportovce a vyznavače adrenalinu

10.

Odskočte si na kurt nebo na green

Vylepšete si svůj handicap na některém ze tří golfových hřišť s 18 jamkami. Ta se nacházejí ve Varech nebo jejich blízkém okolí. Málokdo ví, že se historie českého golfu začala psát v lázeňském městě již v roce 1904. Pokud vám neříká nic jméno Tiger Woods ani „green“, můžete protáhnout své tělo na antuce některého z tenisových hřišť. Radost z vyhraného zápasu si vychutnáte na venkovních kurtech nebo v hale. Rádi pro vás zamluvíme tenisový kurt.

11.

Vydejte se na kole krajinou po břehu řeky Ohře

Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského sedla. Z toho cyklistického to platí také. Vydejte se po cyklostezce Ohře. Kolem řeky a kaňonem okolo mýty opředených Svatošských skal. Prohlédněte si hrad Loket. Navažte na lesní cestu a nechte se zavést do malebné obce Královské Poříčí a poté až do Sokolova. Tady si můžete dopřát občerstvení a počkat na vlak do Varů. Trasa měří 28 km, terén je rovný a nenáročný.

12.

Dočtěte Utrpení mladého Werthera a překonejte strach na zip-line

Na těchto 30 sekund rozhodně nezapomenete. Kromě výhledu do kraje z Goethovy rozhledny na vás čeká adrenalinová výzva. Z Goethovy vyhlídky se můžete dostat do údolí nejenom pěšky, ale i po 320 metrů dlouhé zip-line dráze. Rychlostí téměř 60 km/h projedete lázeňskými lesy až na konečnou. Uvidíte, že strach před krokem do prázdna na startu vystřídá nadšení a sjezd si budete chtít zopakovat.

Jednorázový vstup do venkovního bazénu včetně saunového světa na 2 hodiny za každou noc pobytu.
Vybírejte z nabídky našich pobytů

Speciální nabídky - SPA HOTEL THERMAL ****, Karlovy Vary

více informací