Filmový festival

;

KVIFF

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

wave

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, nejprestižnější filmová přehlídka ve střední a východní Evropě, promění každoročně lázeňské město v pomyslný středobod světové kinematografie. Tradičně se zde potkávají filmoví profesionálové, hollywoodské hvězdy a milovníci filmu, kteří mohou zhlédnout některé z dvou stovek snímků, užít si doprovodný program i neopakovatelnou atmosféru.

Hotel Thermal hostí velkou část filmových projekcí i desítky mezinárodních režisérů, filmařů a filmových herců. Po červeném koberci před hotelem se prošly i hvězdy stříbrného plátna, jako jsou Leonardo DiCaprio, Jude Law, Helen Mirren, Uma Thurman či John Malkovich. Příjemný čas u filmových premiér zde můžete strávit také vy.

Program

Co vás čeká během Mezinárodního filmového festivalu?

Na festivalu můžete vidět pestrý mix od filmových novinek globálně známých tvůrců po debutové snímky nadějných filmařů. V rámci Hlavní soutěže jsou promítány celovečerní hrané filmy a dokumenty. Soutěž Na východ od Západu se orientuje na další celovečerní snímky, debuty a dokumenty ze střední a východní Evropy, zemí bývalého Sovětského svazu, Středního východu nebo ze severní Afriky.

Nechybí retrospektivy ikon světové kinematografie, tematické sekce, přehled toho nejlepšího ze zahraničních festivalů či velmi oblíbené půlnoční filmy. Kromě filmů samotných je součástí festivalu bohatý doprovodný program, jako jsou diskuze s filmovými tvůrci, přednášky, workshopy, výstavy, koncerty a párty.

Ubytování

Ubytujte se během festivalu v hotelu filmových hvězd

Chcete zažít festival opravdu zblízka? Ubytujte se během filmové přehlídky v hotelu Thermal. Když prezident festivalu Jiří Bartoška prohlásil, že: „Kdo není ubytovaný během festivalu v Thermalu, jako by nebyl“, nemýlil se. Zažijte hvězdnou atmosféru na vlastní kůži. Probouzejte se v moderně zrekonstruovaných pokojích, vychutnejte si před projekcemi bohaté snídaně či wellness, které jsou v ceně ubytování.

Festivalová nabídka

Rezervujte si svůj pokoj na festival ještě dnes

Ubytování se snídaní

Ubytování se snídaní

Ubytujte se v komfortních pokojích v centru města a užívejte si krásný výhled na Karlovy Vary.

od 1 300 Kč osoba / noc

Superior pokoje

Superior pokoje

Máte rádi komfort a panoramatické výhledy? Moderní zrekonstruované pokoje Superior nabízí obojí. Ubytujte se v samotném srdci Karlových Varů a užívejte si pobyt v hotelu filmových hvězd.

od 1 600 Kč osoba / noc

Doprava

Jak se dostanete na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary?

Autobusem a vlakem

Do Karlových Varů se dostanete pohodlně vlakem nebo autobusy ze všech koutů České republiky. Obě nádraží jsou od hotelu Thermal vzdálena jen 15 minut pěšky. Svůj spoj snadno najdete na www.idos.cz.

Autem

Do Karlových Varů se lze pohodlně vypravit i vozem. Parkoviště hotelu Thermal jsou po dobu festivalu vyhrazena pro hotelové hosty. Parkovat však můžete také na městských parkovištích, například na nábřeží Jana Palacha nebo u Tržnice.

Letadlem

Na letišti v Karlových Varech operují pravidelné linky z Turecka a Ruska: www.airport-k-vary.cz/cs. Z Mezinárodního letiště Václava Havla v Praze jezdí denně několik spojů přímo do Karlových Varů jizdenky.studentagency.cz. Z centra Prahy se dostanete do lázeňského města vlakem z hlavního nádraží nebo autobusem z nádraží Florenc.

Ceník

Jak se dostat na filmové projekce? Vstupenky, Festival pass a další tipy

Trochu přípravy i štěstí budete potřebovat k tomu, abyste se dostali na festivalové projekce. Poradíme vám jak na to. Rozhodnout byste se nejprve měli mezi běžnými vstupenkami, anebo Festival passem, díky němuž získáte volné vstupenky na tři projekce denně, možnost účastnit se tiskových konferencí a KVIFF Talks – diskuzí s tvůrci – či dalších akcí z doprovodného programu. Pass i vstupenky zakoupíte na festivalových pokladnách, které najdete v okolí hotelu Thermal a v centru města.

Festival pass vám nabídne možnost rezervovat vstupenky na představení pomocí SMS a na projekce v následující den. Rezervace začínají v 7 hodin ráno, a pokud chcete vstupenku na film získat, měli byste být pohotoví. Rezervované vstupenky si poté vyzvednete na pokladně.

Běžné vstupenky zakoupíte v daný den nebo na den následující na pokladnách, které jsou otevřeny od 8 hodin. Často se tak stává, že jsou žádané projekce vyprodány již ráno. Proto je vhodné být u pokladen mezi prvními.

Možnosti online rezervace vstupenek lze využít týden před festivalem. Lístky na žádaná představení však mizí během několika málo sekund až minut, proto byste měli na kviff.com sledovat termín spuštění online rezervací a objednávat okamžitě. Rezervovat si můžete místa až na čtyři projekce denně, maximálně získáte dva lístky na jednu projekci. Vstupenky jsou během festivalu k vyzvednutí na pokladnách.

Pokud jste nesehnali vstupenku na projekci způsobem popsaným výše, otevírají se vám ještě tyto možnosti:

Na film bez vstupenky se máte šanci dostat s Festival passem. Stačí si stoupnout do řady před kinosálem a vyčkat. Těsně před začátkem projekce pouštějí organizátoři diváky na neobsazená místa. Často je jejich počet překvapivě vysoký. U méně atraktivních filmů si nemusíte vstupenky ani rezervovat, stačí přijít před začátkem představení. U filmových hitů tato strategie bohužel nefunguje.

Nevyzvednuté rezervované vstupenky se vrací do pokladen hodinu před začátkem představení. Obvykle jich nebývá mnoho, ale možnost, že se na vás usměje štěstí a budete si moct vstupenku zakoupit, tu je. Na tyto vstupenky nelze uplatnit Festival pass.

Zkusit štěstí můžete i u tzv. Message boardu, který najdete u hlavní pokladny hotelu Thermal. Na nástěnce bývají nabídky na výměny lístků, prodej vstupenek a občas i odložené lístky na projekce, které můžete využít.

I když může pro festivalové nováčky znít tento systém složitě, brzy se zorientujete. Způsoby získávání vstupenek je vhodné kombinovat. Proto chystáte-li se na festival již během prvních dní jeho konání, je ideální využít online rezervace. Na místě si pak můžete na další dny zakoupit Festival pass a spoléhat na SMS rezervace či štěstí ve frontě před kinosálem.

wave

Historie

Historie Mezinárodního filmového festivalu

Historie jednoho z nejstarších filmových festivalů na světě se začala odvíjet v roce 1946 v Mariánských Lázních. Přehlídka se stala soutěžní o dva roky později, kdy cenu Křišťálový glóbus převzala autorka polského snímku Osvětim. Do Karlových Varů se festival přesunul natrvalo v roce 1949. Z důvodu nedostačujících kapacit bylo rozhodnuto o stavbě festivalového paláce Thermal, který by filmové akci poskytl dostatečné a reprezentativní zázemí, jaké obstojí i ve světovém měřítku.

V roce 1956 získal festival prestižní označení A, čímž se zařadil mezi přední světové filmové festivaly. Pro stavbu komplexu Thermal byl vybrán návrh architektů manželů Machoninových v moderním stylu s brutalistními prvky. Promítací sály nově vzniklého komplexu Thermal hostily obecenstvo poprvé v roce 1978. Filmové projekce byly až na výjimky v letech relativní svobody poplatné své době. S příchodem demokracie po roce 1989 festival stagnoval a na pomyslnou filmovou mapu ho vrátil až po roce 1994 tým Jiřího Bartošky a Evy Zaoralové. V současné době patří Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary k prestižní akci, která má co nabídnout odborné i laické veřejnosti. Přední britský list The Guardian dokonce přehlídku zařadil mezi šest nejlepších filmových festivalů v Evropě.

Festivalová nabídka

Chcete, aby pro vás byla návštěva Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary opravdu výjimečným zážitkem?

Ubytujte se v hotelu Thermal, který je centrem festivalu. Využijte včas naše speciální festivalové balíčky.

Ubytování se snídaní

Ubytování se snídaní

Ubytujte se v komfortních pokojích v centru města a užívejte si krásný výhled na Karlovy Vary.

od 1 300 Kč osoba / noc

Superior pokoje

Superior pokoje

Máte rádi komfort a panoramatické výhledy? Moderní zrekonstruované pokoje Superior nabízí obojí. Ubytujte se v samotném srdci Karlových Varů a užívejte si pobyt v hotelu filmových hvězd.

od 1 600 Kč osoba / noc

Jednorázový vstup do venkovního bazénu včetně saunového světa na 2 hodiny za každou noc pobytu.
Vybírejte z nabídky našich pobytů

Speciální nabídky - SPA HOTEL THERMAL ****, Karlovy Vary

více informací