CITY TRIATHLON Karlovy Vary

City Triathlon

Nejlepší triatlonisté světa se postaví na start v CITY TRIATHLONU Karlovy Vary. Elitní závod, jenž je součástí Světového poháru (ITU), hostí každoročně největší hvězdy tuzemského i světového triatlonu. Součástí programu jsou také závody pro amatérské sportovce, děti a jejich rodiče. Trasa karlovarského CITY TRIATHLONU je vyhlášená nejen obtížným terénem, ale i krásným prostředím historického centra města. I díky tomu patří k nejatraktivnějším ve světovém triatlonovém kalendáři. Každoročně závody do Karlových Varů přilákají tisíce diváků, kteří fandí pohybu a sportovcům. Otestovat svoje síly můžete letos také vy.

Když všichni závodí – děti i celá rodina

CITY TRIATHLON Karlovy Vary není určen jen profesionálním sportovcům. Součástí klání je i populární Baby Duathlon, který se odehrává ve volnočasovém areálu Rolava. Závod pro děti od 3–12 let kombinuje běh a cyklistiku v kategoriích chlapci, děvčata a štafeta rodič–dítě. Startovné je zdarma a po skončení závodů získá vítěz určený losem hodnotnou cenu.

V rámci Českého poháru žáků na start nastoupí školou povinní závodníci ve věku 8–15 let. Náročnost terénu a délka tratí je rozdělena dle věkových kategorií. Nejstarší žáky čeká 400 metrů plavání, 8 km cyklistiky a 3 km běhu.

wave

Špičkové podmínky pro všechny sportovce

Veřejnosti jsou otevřené i závody Age Groups, které jsou součástí Českého poháru. Účastníci závodu zažijí profesionální zázemí, jaké o den později čeká elitní účastníky Světového poháru. Délky tratí jsou oproti hlavní soutěži poloviční. Registrovat k závodu se můžete již nyní.

Závod začíná v areálu Rolava, kde sportovci absolvují 700 m plavání. Na kolech pak ujedou 20 km do lázeňského centra, kde musí zvládnout náročné kopcovité okruhy a legendární výjezd na Zámecký vrch. V závěru následuje běh na 5 km až do cílové rovinky na Divadelním náměstí. Závod si může vyzkoušet opravdu každý, pro dokončení tras nejsou žádné limity. Součástí je i Paratriathlon pro účastníky s hendikepem.

Světový pohár triatlonu mužů a žen

Techniku nejlepších triatlonistů světa budete mít možnost obdivovat na Světovém poháru triatlonu, který se koná v poslední den závodu. V elitní soutěži můžete sportovcům fandit na náročných tratích v areálu Rolava i v lázeňském centru města. Plavecká část o délce 1,5 km probíhá na přírodním koupališti, odkud se triatlonisté na kole přesunou na cyklistický okruh o délce 40 km. Ten je provede centrem města; depa a cíl se nachází na Divadelním náměstí.

Běžecká část na 10 km je situována kolem kolonád, údolím řeky Teplá a v okolí hotelu Thermal. Závodníci bojují nejenom o body do olympijské kvalifikace, ale i o štědrou finanční odměnu.
Sportovní fanoušci mohou využít přepravy autobusy mezi hlavními lokacemi, a fandit tak svým favoritům od začátku do konce. Po sportovním klání je připraven doprovodný program v podobě vystoupení oblíbených kapel.

wave

Historie závodu

Lázeňské město bylo dějištěm triatlonů již od roku 1994. Na tuto tradici navázala skupina bývalých triatlonistů, národních reprezentantů, kteří v roce 2006 pod hlavičkou CITY TRIATHLON Karlovy Vary, z.s., uspořádali lázeňský triatlon po delší odluce. Během let 2008–2016 v lázeňském městě organizovali Evropský pohár v olympijském triatlonu. V následujících letech pak již prestižní Světový pohár v olympijském triatlonu, jenž láká na výkony profesionálních sportovců návštěvníky z celého světa i letos.

Nabídka ubytování

Zažijte CITY TRIATHLON Karlovy Vary

Ubytujte se v hotelu Thermal a

Beauty days

Beauty days

Hýčkejte celé své tělo. Zaslouží si to. Náš beauty pobyt je plný příjemných wellness procedur. Užijete si koupele, masáž, zábaly či lymfodrenáž. Relaxovat můžete i ve vnitřním bazénu nebo si dát do těla v hotelovém fitness, kam máte neomezený přístup.

od 2 770 Kč osoba / noc

Víkendový pobyt

Víkendový pobyt

Vyberte si pro svůj víkendový pobyt Karlovy Vary a ubytujte se v hotelu Thermal. Relaxujte v hotelovém wellness, do kterého máte neomezený přístup, anebo objevujte kouzlo lázeňských promenád. Svoje tělo můžete prohřát ve venkovním bazénu či při návštěvě saunového světa Saunia Thermal Resort. Nabídka platí i v týdnu.

od 2 424 Kč osoba / noc

Superior pokoje

Superior pokoje

Máte rádi komfort a panoramatické výhledy? Moderní zrekonstruované pokoje Superior nabízí obojí. Ubytujte se v samotném srdci Karlových Varů a užívejte si pobyt v hotelu filmových hvězd.

od 1 600 Kč osoba / noc

Jednorázový vstup do venkovního bazénu včetně saunového světa na 2 hodiny za každou noc pobytu.
Vybírejte z nabídky našich pobytů

Speciální nabídky - SPA HOTEL THERMAL ****, Karlovy Vary

více informací