January 27, 2020

Karlovarský hotel Thermal zahájil největší modernizaci ve své historii. Do poloviny března zůstane ikona lázeňského města uzavřená, aby mohla rekonstrukce pokračovat co nejintenzivněji.
 
Hotel Thermal je v provozu od roku 1977, částečnými úpravami prošel v 90. letech. Před čtyřmi lety byl vybudován balneo provoz a došlo i na modernizaci restaurace a kuchyně. Hotel byl postaven pro potřeby filmového festivalu a slouží mu pro zázemí již od svého otevření. Během mezinárodního filmového svátku je dějištěm hlavních společenských akcí. Ve 273 pokojích a suite je více než 500 lůžek, do velkého sálu se vejde 1200 lidí a dalších 250 osob pojme malý sál i kongresový sál.
 
Hlavním cílem stávající rekonstrukce je zásadní snížení energetické náročnosti objektu, všechny pokoje získají klimatizaci, zvýší se požární bezpečnost a technologie posuneme do 21. století. „Během odstávky jsou plánovaná také školení zaměstnanců pro zvýšení jejich kvalifikace, včetně přípravy na nové systémy,“ popisuje ředitel hotelu Vladimír Novák. Část ze 150 zaměstnanců bude pracovat i během této doby, zbytek bude čerpat dovolenou a placené volno. 
 
K modernizaci interiéru i exteriéru hotel přistupuje s respektem k brutalistní architektuře tvůrců. Snahou je i ve spolupráci s památkovým ústavem zachovat unikátní vzhled hotelu, který patří k nejzajímavějším architektonickým památkám druhé poloviny 20. století. “Přestože se jedná o zásadní modernizaci, vycházíme z materiálových řešení původních autorů. Například v rámci výměny čísel na dveřích hotelových pokojů jsme oslovili keramickou školu, zda by pro nás byla schopna udělat 3D repliku původního označení pokojů,” doplňuje Vladimír Novák. 
 
Aktuální investiční plán hotelu Thermal počítá s investicí 580mil. Kč v následujících třech letech. „Část hotelu se opět otevře lázeňským hostům již 15. března a postupně zprovozníme i zbylé pokoje a prostory. Hosté 55. Mezinárodního filmového festivalu se proto o letošní ročník obávat nemusí. Zrekonstruované pokoje i nové prostory se stanou dalším lákadlem pro návštěvníky Karlových Varů. Navazující etapy rekonstrukce se budou týkat především opravy bazénu, obálky, střech a v neposlední řadě se modernizace dotkne zázemí pro zaměstnance i okolí hotelu. Stavební práce na bazénu by měly začít ještě letos na podzim a otevření je plánováno na červen 2021. Služby hotelu pak doplní oblíbený venkovní bazén se zahradou a navíc saunový svět v prostorách původního technického zázemí,“ vysvětluje Vladimír Novák
 
Probíhající modernizace umožní lépe využít potenciál hotelu i mimo KVIFF a také věříme v nárůst počtu tuzemských návštěvníků. Do budoucna jsou plánované další novinky, například  komentované prohlídky pro všechny návštěvníky Karlových Varů.
 

Kontakt pro média:
BLUE DEER AGENCY s.r.o.
773 66 88 21
info@bluedeer.cz