May 09, 2018

Jak zhubnout 55 kg za 10 měsíců
Pan Tareq Almuwail je obyčejný mladý muž, který žije svůj běžný život v Kuvajtu. Jednoho dne se se svou nadměrnou váhou 157 kg rozhodl změnit život. Rozhodl se zhubnout! Prvních 7 kg zhubnul svépomocí velmi rychle. Když přijel do SPA HOTELU THERMAL, vážil 150 kg. Psal se den 6. března 2017. Tento rozhovor proběhl 13. listopadu a pan Almuwail vážil 102 kg. Zeptali jsme se na jeho příběh, který by mohl být pro mnohé motivací.

Kdy jste se rozhodl udělat první krok a začal přemýšlet nad svojí nadváhou?
Můj příběh začal již před 8 lety. Byl jsem velmi sportovně založen a aktivně se věnoval body buildingu. Bohužel tím trpěly moje kosti a klouby, a tak mi musel lékař předepsat léky. Tyto léky mi však zadržovali vodu v těle a rychle jsem tak nabral na váze. Moje tlusté tělo mi začalo ničit svaly a zejména pak klouby, které trpěly nejvíc. To vše u mě vedlo k artróze, a tak mi bylo lékaři doporučeno nechat si nahradit klouby operativně za umělé. Operaci jsem odmítnul a začal hledat alternativní řešení.

Takže hledání na internetu Vás přivedlo až do Karlových Varů?
Není to úplně pravda. Nejdříve jsem si vyhledal různé lázně v České republice, které využívají přírodní zdroje za účelem léčby mnoha nemocí včetně nadváhy. Zakoupil jsem si letenku a moje první cesta vedla do Teplic. Tam jsem zůstal jeden měsíc. Lázně byly skvělé, i když nebyly přesně to, co jsem hledal. Proto jsem se rozhodl hledat dál a objevil Karlovy Vary a speciální redukční program ve SPA HOTELU THERMAL. Rozhodnutí padlo a tak jsem se přemístil z Teplic do Karlových Varů.

Jaké byly vaše pocity po prvních dvou týdnech ve SPA HOTELU THERMAL?
Když jsem vešel do recepční haly, spatřil jsem hodně hostů ze zemí Blízkého východu, Německa, Ruska a několik česky mluvících hostů. Recepční byli usměvaví, velmi milí a nápomocní. Nejdříve jsem navštívil MUDr. Váňu, aby mi předepsal individuální program procedur. Další den jsem se potkal s nutriční terapeutkou, usměvavou slečnou Veronikou, která mi vysvětlila vše o speciální dietě. A tak vlastně začal můj program „Redukční dieta“. Část programu byla pitná kúra, při které jsem chodíval pěšky z hoteluk minerálním pramenům a dle doporučení lékaře jsem z nich pil léčivou vodu. V prvních dnech a týdnech jsem byl schopen ujít pěšky s pomocí berle pouze 200 metrů, a to jsem se ještě musel vždy po chvíli zastavit a odpočinout si. Byly to opravdu těžké časy. Nevzdal jsem to, řekl jsem si, že to musím zvládnout a jít dát! A týden po týdnu jsem viděl první výsledky. Dnes, po deseti měsících, jsem schopen dojít pěšky od SPA HOTELU THERMAL k nákupnímu centru vzdálenému 5 kilometrů! Také jsem hodně plaval a využíval sauny, což mi opravdu velice pomohlo.

Po 3 měsících jste se vrátil do Kuvajtu. Byl jste schopen pokračovat doma individuálně a dodržovat všechna doporučení lékaře a nutriční terapeutky?
Samozřejmě, nebylo to tak náročné. Za první 3 měsíce mě ve SPA HOTELU THERMAL naučili, jak se správně stravovat: časování, kombinování produktů a jídel, měření. Strava je jen jedna část celého procesu snížení váhy. Druhá část je pohyb: cvičil jsem, hodně chodil a opět jsem začal s mým oblíbeným body buildingem. Moje rodina a přátelé byli velice nadšení a drželi mi palce. Během tříměsíčního pobytu v lázních jsem zhubnul 28 kg, doma poté dalších 5 kg. S váhou 117 kg jsem se pak podruhé vrátil do SPA HOTELU THERMAL. Bylo to 17. září 2017.

A jak probíhá druhý pobyt ve SPA HOTELU THERMAL po tříměsíční pauze? Je to stejné ve srovnání s prvním pobytem?
Protože jsem zhubnul již 33 kg, cítím se velmi dobře. Můj cíl byl a stále je - nebýt úplně hubený, protože se chci nadále věnovat body buildingu. Takže jsem byl připraven pokračovat v terapii cvičením a dietním stravováním. Je pravda, že byly dny, kdy jsem dietu nedodržoval a jedl jsem jídla z klasického hotelového rautu (smích). Ale po týdnu mi nutriční terapeutka řekla, že jsem ještě nedosáhl na svou ideální váhu a ještě musím zhubnout. Takže jsem opět začal s tvrdou disciplínou a dostal se na váhu 102 kg. Na jednu stranu byla nutriční terapeutka ráda, ale zároveň mi opět řekla, že moje ideální váha je na úrovni 93 kg. Vím, že bych to dokázal, ale protože chci pokračovat v body buildingu, nejsem si jistý, že bych těch 9 kg ještě chtěl a měl zhubnout. Uvidíme…

Mátě nějaká doporučení pro management hotelu z pohledu dlouhodobého hosta?
Od prvního dne svého pobytu jsem byl pozitivně překvapen, jak jsou tady všichni k sobě milí - od pokojských, přes recepční a obsluhu v restauraci, až po vysoce profesionální zdravotnický personál. Z tohoto pohledu jsem skutečně velmi spokojen. Jediné, co mi chybělo, je fitness centrum. Hovořil jsem s generální i obchodní ředitelkou, a všichni jsme se shodli na tom, že hotel potřebuje kvalitní a profesionálně vybavené fitness centrum. Vím, že hotel čeká velká rekonstrukce, tak věřím, že se to povede (úsměv).

Plánujete ještě další pobyt v Karlových Varech? Bude to SPA HOTEL THERMAL, nebo chcete zkusit jiný hotel v tomto nebo jiném lázeňském městě v České republice?
Určitě se opět vrátím do SPA HOTELU THERMAL. Již teď mám rezervovaný pobyt na březen 2018. Miluji jarní počasí; toto roční období (podzim) v Karlových Varech již znám. Také přemýšlím nad návštěvou Mezinárodního filmového festivalu – ne jako lázeňský host, ale jako host, který si chce užít kulturní a společenský život (smích).

Dopili jsme potom kávu v lobby baru FILM CAFÉ a popřáli si navzájem krásné odpoledne. Za několik dnů po našem rozhovoru pan Almuwail letěl zpět domů a my jsme se začali těšit na jeho opětovnou návštěvu v březnu 2018.

… O několik měsíců později, přesně 15. března 2018 přijel pan Almuwail opět a musíme říct, že vypadá ještě lépe, než v listopadu.